Tehotunti kauppakeskuksessa: Ehdin pestä itsepalvelupesulassa koneellisen pyykkiä (oma koneeni on hajonnut), äänestää, valita uudet silmälasinkehykset, asioida apteekissa ja ruokakaupassa. Ja tämä kaikki vain tunnissa!
Viimeinkin oli tullut pokiin uusia, hauskempia malleja. Äänestämään mennessäni oli jonoa n. seitsemän ihmistä, ja homman suoritettua nelisenkymmentä. Ehkä sinne oli siirtynyt jono, jonka näin apteekissa, ja jonka takia päätin sen äänestyksen hoitaa ensin. Apteekkiin mennessäni siellä olisin sitten ihan tyhjää. Ruokakaupasta löysin edullista siikaa, eli pääsen herkuttelemaan.
Harmikseni tuossa tohinassa pyykkäsin myös nahkaiset perintöhansikkaani. Ehkä ne toipuvat. Lämpöä oli ohjelmassa onneksi vain 40 astetta.