Liity Herättäjä-Yhdistyksen jäseneksi http://www.h-y.fi/41-liity-jaseneksi
0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Juuri näin! Ensimmäinen tartunta siis todettiin Lapissa kiinalaisturistilla tammikuun 28. päivä. Matkailija oli hakeutunut hoitoon kahden päivän sairastelun jälkeen. Matkailija on kotoisin Wuhanin alueelta. Sen jälkeen Lapissa on maaliskuussa todettu 14 varmistettua tartuntaa (26.3). Mutta onneksi Uusimaa on nyt eristetty muusta Suomesta. Iloitkaamme ja riemuitkaamme Marinin hallituskaartin jämeristä toimista!
Taas tahallinen harhaanjohtaminen. Kiinalaisnaisella ei ole mitään tekemistä näiden myöhempien kanssa, vaikka tässä ajatukset yritetään johtaa sellaiseen esittämällä asiat peräkanaa
Kiistä tahallisuuden, mutta yritetään nyt ymmärtää, miten koronavirus on lähtöisin Kiinan Wuhanista, todennäköisesti Huananista torilta, jossa myydään ja teurastetaan eläviä eläimiä. Tietenkään koronavirus ei tiedä, ettei se enää ole Kiinassa liihottavassa lepakossa, koska sillä ei ole tajuntaa eikä mieltä. Se tekee vain sen, minkä Jumala on ohjelmoinut sen tekemään valtaamaan soluja ja monistamaan itseään. Koronaviruksen pinnalla on proteiinipiikkejä, joilla se tarttuu ihmisen hengitysteiden limakalvoihin. Eikä se välitä, mitä sen ihmisisännälle tapahtuu. LähteetKiinassa leviävän koronaviruksen koko perimä on jo selvitetty. Se on lähtöisin lepakosta ja muistuttaa hyvin paljon sars-virusta.https://www.hs.fi/tiede/art-2000006378963.htmlLepakko haastaa globalisaationhttps://www.laakarilehti.fi/ajassa/verkkokommentti/lepakko-haastaa-globalisaation/
Siitä huolimatta siinä yritetään kiinalainen tehdä syntipukiksi että saataisiin perusteita rajojen sulkemisvaatimukselle. Tyypillistä politiikkaa.
Luterilainen on taas ilkeä haukkuessaan vain armeijan henkilöstöä.
Hei vaan 1944! Minulle jäi varusmiesajalta kohtuullisen hyvä käsitys suurimmasta osasta armeijan väkeä. Aivan normaalia joukkoa ainakin silloisessa Hiukkavaaran viestikomppaniassa.
Jaa Sinä oletkin armeijan käynyt.
Oliko mielestäsi Marinin hallituskaartin ja eduskunnan päätös rajojen sulkemisesta poliittisesti väärin perusteltu?
Jos oikein muistan, niin laulaja Eero Väre sai palvella samoissa väreissä, eikös ne keltaiset olleet.
Kunniakas ura reserviläiselle! Onnitteluni! Jos oikein muistan, niin laulaja Eero Väre sai palvella samoissa väreissä, eikös ne keltaiset olleet.