Tervetuloa foorumiin. Kaikki saavat lukea, mutta kirjoittaa voivat vain kirjautuneet. Liity joukkoon. Kaikki mielipiteet ovat kirjoittajien henkilökohtaisia eikä foorumilla ole mitään osuutta tai vastuuta niihin.
0 jäsentä ja 1 Vieras katselee tätä aihetta.
Pasianssi, Rommi, Sims, Risk
Galba, Otho, Vitellius, Vespasianus, Probus
Lainaus käyttäjältä: "PP"Galba, Otho, Vitellius, Vespasianus, ProbusNää on Rooman keisareita kaksi. Probus ei kuulu joukkoon siksi, ettäeli toisella vuosisadalla, muut ensimmäisellä. Lähimain kaikki Rooman keisarit murhattiin. Näistä yllämainitus vain Vespis säilyi hengissä.
Lainaus käyttäjältä: "Salis"Lainaus käyttäjältä: "PP"Galba, Otho, Vitellius, Vespasianus, ProbusNää on Rooman keisareita kaksi. Probus ei kuulu joukkoon siksi, ettäeli toisella vuosisadalla, muut ensimmäisellä. Lähimain kaikki Rooman keisarit murhattiin. Näistä yllämainitus vain Vespis säilyi hengissä.En malta olla viilaamatta pilkkua, mutta vai säilyi Vespis hengissä... :lol:
Oisko se sama Vespasianus, joka rupesi myöhemmin tekemään skoottereita merkiltään Vespa?
Augustus, Titus, Claudius, Nero, Caligula?
Tummajunkko, kirjanpainaja, parsakukko, pietaryrttinälvikäs, hoikkapaksureisi, rikkipimikkä, litteämäihiäinen, pirkkosieniäinen, sinikauniainen?