Körttifoorumi
Keskustelu => Yleinen keskustelu => Aiheen aloitti: seppos - 06.10.13 - klo:22:38
-
Palvelun tarkoitus on herättää lapsia, joita vanhemmat eivat saa hereille, kouluun heti aamulla. Saatujen tietojen mukaan samalla aluella voimakkaasti vaikuttavalla Herättäjäyhdistyksellä ei ole kuin satunnaisten yksityishenkilöiden kautte tekemistä asian kanssa. Herättäjäyhdistys ei ole kieltänyt jäseniään osallistumasta tähän herätys toimintaan eikä yhditys koe tämän toiminna kilpilevan sen oman toiminnan kanssa..
Asiasta kertoi ensimmäisenä kympin uutiset
-
Jo on uusavuttomuus huipussaan. :017:
-
Jo on uusavuttomuus huipussaan. :017:
:039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039: :039:
-
Toimiiko se Lapualla Kosolan talossa?
-
Siinä sillankorvassa taitaa olla jotain " toismielisten " toimintaa ? :kahvi:
-
Tässä kyseinen uutinen http://www.katsomo.fi/?progId=246833
-
Hei!
Tuossa heräämättömyydessä ei ole kaikkien kohdalla kysymys uusavuttomuudesta. Yllättävän monella nuorella omat vanhemmat ovat työssä, nuorella uuden päivän painolastina mielenterveyden ongelma, koulussa kiusaamisen kohteeksi joutuminen, huonot vaatteet, pelko, ahdistus jne.
Monet etityisnuorisotyöntekijät herättävät, rohkaisevat, saattavat kouluun ja ovat tukena elämän runtelemille ja ahdistuneille tytöille ja pojille. Sen aikaa kun nuori on heikoilla ja tarvitsee tukea. Kaikkein heikommilla olevat sitä tukea tarvitsevat.
Se ei ole naurun eikä ivan aihe. Elämän ja aamun lähtökohdat ovat niin erilaisia.
Heränneet ja Herättäjä-Yhdistys olkoot nuorten tukena. Ei ivata, ei pilkata! Autetaan ja rukoillaan!